آموزش ها, مطالب

انواع آجر برای دیوارچینی

انواع مختلفی از آجر برای دیوارچینی وجود دارد. در زیر به برخی از آنها اشاره شده است:

انواع مختلفی از آجر برای دیوارچینی وجود دارد. در زیر به برخی از آنها اشاره شده است:

آجر سفال ده سوراخ یا لفتون: این نوع آجر با نام‌های دیگری مانند آجر ۱۰ سوراخ، سوراخ دار و بهمنی نیز شناخته می‌شود. وجود سوراخ‌ها در سطح آجر باعث می‌شود که این آجر عایق خوبی برای دما باشد1.
آجر سفال سه سوراخ یا سه گل: این آجر به سه سوراخ و سه گل معروف است. وجود سوراخ‌ها در آجر باعث می‌شود که این آجر عایق خوبی در برابر دما باشد1.
آجر گری یا آجر فشاری: این آجر یکی از قدیمی‌ترین مصالح ساختمانی است که از قدیم در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می‌گرفت1.
آجر ماشینی: در داخل این آجرها سوراخ‌هایی وجود دارد که در زمان دیوارچینی باید داخل این سوراخ‌ها با ملات پر شوند تا موجب مقاومت بیشتر دیوار گردد2.
آجر لعابی: آجرهای لعابی دارای تنوع رنگ و ابعاد گوناگون است2.
آجر ماسه آهکی: این آجر از سیلیکات کلسیم ساخته شده است2.
آجر دکوراتیو: مناسب‌ترین گزینه برای دکوراسیون داخلی2.
آجر قزاقی: قدیمی‌ترین نوع آجر برای دیوارچینی ساختمان2.
نانو آجر: آجرهایی با پوشش نانو هستند که از دیوار در برابر آسیب عوامل زیست محیطی محافظت می‌کنند2.
آجر جوش: برای ساخت دیوارهایی همچون دیوار تونل استفاده می‌شود و در دمای بالا بسیار مقاومند2.
هر یک از این آجرها ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود را دارند. انتخاب نوع آجر مناسب بستگی به نوع کاربری دیوار و شرایط خاص پروژه ساختمانی دارد12.

 

2 دیدگاه در “انواع آجر برای دیوارچینی

  1. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

  2. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *