آموزش ها, انواع آجرنما, مطالب

آجر لعابدار و کاربرد آن

کاربرد آجر لعابدار

به طور کلی از آجر لعابی برای دیزاین داخلی و خارجی ساختمان استفاده می‌شود. بیشترین کاربرد آجر لعابی برای کف‌سازی، کاشی‌کاری کنار باغچه ها و قرنیز دیوارها، نمای مساجد و حسینیه‌ ها، کتیبه‌های اطراف محراب ها و مناره‌ ها مورد استفاده قرار می گرفت.

امروزه نیز آجر نما لعابدار را همراه با آجر پلاک نما (سفال نما) در طراحی سفره‌ خانه‌ها و هتل‌ های سنتی، ابنیه اعیانی و اشرافی، مساجد، طاقی ها، ایوان ها، گنبدها و… به کار می برند.

برای دیدن نمونه محصولات و پروژه های آجر نما پلاک کلیک کنید >> آجر پلاک 

مزایای استفاده از آجر لعاب دار

آجرهای لعابدار علاوه بر زیبایی خیره کننده ای که به نمای ساختمان می بخشند، مزایای دیگری نیز برای ساختمان به ارمغان می آورند. در لیست زیر این مزیت های این آجر ذکر شده است:

  • بالا بردن مقاومت ساختمان
  • جلوگیری از نفوذ آب
  • مقاوم در برابر یخ زدگی
  • مقاوم در برابر سایش نما در گذر زمان
  • مقاوم در برابر لکه ها و کثیفی ها

آجرهای لعابی دارای پوششی رنگی و براق از جنس لعاب هستند. این آجرها مانند آجرهای معمولی تولید می شوند، اما در نهایت سطح آن را با لعاب کاشی می پوشانند. این پوشش نه تنها باعث زیبایی و جلوه خاص روی سطح آجر می شود بلکه دوام آجر را در برابر آب و باران و سایش بیشتر می کند. پوشش لعاب می تواند روی سطح اکثر آجرها قرار بگیرد اما معمولا روی سطح آجرهای رسی بیشتر دیده می شود.
انواع آجر های لعابی را در طرح های متنوع، به قیمت کارخانه، در سایت آجر آنلاین (بزرگ ترین مرکز فروش اینترنتی انواع آجر نما و آجر بنا) می توانید بیابید.

آجر لعاب دار علاوه بر زیباسازی نما، در استحکام و مقاومت بنا نیز تاثیر دارند. آجر آنلاین با هدف حذف هزینه های واسطه گری، فروش مستقیم انواع آجر لعابدار فیروزه ای، لاجوردی، یشمی و… را از درب کارخانه میسر کرده است.

2 دیدگاه در “آجر لعابدار و کاربرد آن

  1. سالینجر دو کتاب فوق العاده داره یکی فرنی و زویی و دیگری تیرهای سقف را بلندتر بگذارید

  2. شاید هم مهم‌ترین عامل بازدارنده در ناخودآگاه سالینجر و تنفر او از هالیوود، تجربه‌ی هولناک ربوده شدن معشوقش «اونا اونیل» توسط یکی از سلاطین هالیوود «چارلی چاپلین» بزرگ باشد، زمانی که سالینجر هزاران کیلومتر دورتر مشغول جنگ بود…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *